Nardi dhe sekretarja

I thote Nardi sekretares…
– E di ti qe une njoh cdo person te famshem?
– Ti po ti, ia ktheu ajo.
– Ok, nqs nuk te besohet me thuaj nje person
te famshem dhe ikim edhe e takojme.
– Ok pra, Tom Cruise.
– Ok, bej gati valixhet te nisemi per Amerike.
U nisen dhe shkojne
poshte ballkonit te shpise te Tomit. Del
Tomi…
– Oooo, Nardo, ku je me?
– O Tom, si je? Ca thote jeta? E kshu ashtu
kalojne 5 minuta duke bere muhabet.
Cuditet sekretarja dhe thote:
– Kjo mund nje koecidence. Shkojme te
takojme Obamen meqe i njeh te gjithe.
– Ok, ikim.
Dhe keshtu u nisen per te ikur ne nje fjalim
te Obames. Arrijne dhe e gjejne Obamen
duke folur. Menjehere nderpret fjalen.
– Ooo Nardo, po ku je mor burre, si je? Ca ke
bo?
– Oooooo, ska mundesi. Ok, meqe i njeh te
gjithe te takojme me te madhin, Papen ne
Vatikan – i thote sekretarja.
– Ok, nisemi.
Arrijne ne Vatikan dhe i thote Nardi
sekretares:
-Ti prit ketu poshte dhe une do dal ne
ballkon me papen.
Niset Nardi dhe ashtu ben. Del ne ballkon me
Papen, por shikon poshte qe sekretares i
kishte rene te fiket. Zbret menjehere poshte
dhe e zgjon me disa shpulla.
– He mi, c’pate? Pse te ra te fiket? Se besoje
qe njihja Papen?
– Jo jo, nuk eshte kjo, po kur dole ti me
Papen aty, me pyeti njeri: “Kush eshte ai qe
ka dal me Nardin n’ballkon?”

Të ngjashme

Ska komente

Komento