Nana dhe Djali

Nana : ” thirre babin kqyre ku osht ”
Djali : ” po qe 3 her pe thirri edhe po pergjigjet ni gru ”
Ja nis nana me kajt ,
Mas dy orve vjen babi nshpi …
Si hin mrena , I hin gruja me tenxhere nkry e bam e bam .
Babi : ” qa ki more qa bona ? ”
Nana : ” o djali jem , hajde kallxom qa tha qajo gruja qe u pergjigj ntelefon tbabit ? ”
Djali : ” ajo gruja tha personi qe kerkoni nuk eshte ne dispozicion , ju lutem provoni me vone “

Të ngjashme

Ska komente

Komento