Myslimani, Krishteri dhe Cifuti

Cifuti, krishteri dhe myslimani po diskutonin se kush ishte me besimtar.

-Myslimani: – Nje dite isha ne mes te shkretetires me gamilen time kur fillon nje stufi e papare dhe pak nga pak fillon te me mbuloje me dhe. Mbylla syte dhe fillova te lutesha dhe menjehere ne nje rreze 10 metra rreth meje Allahu i madh e ndaloi stuhine dhe me shpetoi. Qe atehere jam nje mysliman perfekt.

-Krishteri: – Nje dite isha me varke per peshkim kur fillon nje cunam i papermbajtshem. Fillojne dallge 30 metra dhe mendova se do te mbytesh dhe fillova ti lutesha Zotit. Parpritur 10 metra rreth meje dallget pushuan komplet. Qe ate dite jam nje krishter shembullor.

-Cifuti – Ishte nje dite e shtune dhe po ecja rruges, kur shikoj nje mal me 1 milion dollar. U shtanga dhe nuk dija c’te beja pasi feja jone nuk na lejon te prakim para diten e shtune. Keshtu qe fillova te lutesha dhe papritur ne nje rreze 10 metra rreth meje u be e marte

Të ngjashme

Ska komente

Komento