Mosbesimi i bjondes

Ishin tre vajza ne catine e nje pallati qe po digjej, nje kokekuqe, nje brune dhe nje bjonde. Vijne zjarrefikesit qe ti shpetojne duke i pritur qe poshte me nje carcaf te madh. I thone vajzave te hidhen. Merr guximin brunja e hidhet por perpalset per sheshi se zjarrefikesit nuk e kishin llogarit mire vendin ku do binte. Merr kurajo dhe hidhet dhe kokekuqja me shprese por dhe ate nuk e llogariten mire dhe parplaset ne shesh si domate. Ngelet bjondja I thon te ter te hidhet ndersa ajo i thote zjarrefikesve:- Hapuni andej ju se sua kam besen,do hidhem vet.

Të ngjashme

Ska komente

Komento