Mburrjet e njerezve

Mburrjet e njerezve kane qene gjithmone dhe vazhdojne edhe sot,nje korcar i thot nje shkodrani : – Ta dish ti sa ftohte ben ne Korce sa nxjerr nje gote uje ne cast ngrihet…Ja kthen shkodrani : – Ta dish ti sa nxehte ben ne Shkoder sa nxjerr nje gote uje ne diell ne cast avullon…I thot korcari prap : – Ta dish ti sa ftohte ben ne Korce te ngrijne qurrat ne hunde..Ja kthen shkodrani : -Ta dish ti sa nxehte ben ne Shkoder sa dhe pula e ben vezen e zier….

Të ngjashme

Ska komente

Komento