Martesa e nje bujku me nje grua te re

Martesa e nje bujku te moshuar me nje grua te re nuk po shkonte dhe aq mire
Gjeresa nje dite i moshuari vendosi te shkoi te doktori se cafr mund te bente
Pas disa analizash qe i beri doktori i tha:
-Heren tjeter ndersa do jeshe tek toka e do te vije deshira te besh dashuri me gruan tende nuk do presesh qe te vije dreka apo darka por duhet te ikesh ne shtepi sa me shpejt
– E kam bere tha i moshuari por gjersa kam shkuar ne shtepi kam qene aq i lodhur nga rruga saqe nuk kam mund te bej asgje
Doktori pasi u mendua per pak i tha:
-Degjo cfar do te besh:,do maresh ciften me vete tek toka dhe sapo te ndjesh qe do te besh dashuri do gjuash nje here me cifte dhe thuaj gruas qe kur te degjoj krismen te vije vrap tek toka
Pas disa javesh doktori dhe bujku takohen rastesisht ne rruge dhe e pyet doktori:
– Hee,si shkoi,cdo gje ne rregull?
I pergjigjet bujku plak:
– Tre ditet e para more doktor cdo gje shkoi shume mire ,por pastaj filloi sezoni i gjyetise e qe ate dite se kam pare me ….!!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento