Lindja e policit

Nje cift kishte dale xhiro bashke me djalin e tyre. Diku me larg, djali shikon nje grumblull me njerez dhe behet kurioz te shkoje atje.
– Kot mblidhen njerezit sot. – i thote i ati.
Por djali insiston: Epo shko atehere, – i thote perseri i ati, – por mos u vono!
Atje ishte nje femer qe ishte mbytur. Sapo e kishin nxjerre, e meqe ishte ashtu nudo, polici i kishte vene kapelen e tij ne vendin intim. Djali e pa dhe u kthye tek prinderit.
– Cfare kishte atje? – pyeti i ati.
– Kishte te drejte babi! Kot ishin mbledhur. Ishte nje grua qe po lindte nje polic.

Të ngjashme

Ska komente

Komento