Letra e ndarjes

Nje ushtare, qe kishte disa kohe qe kishte shkuar ne Afganistan, merr nje leter nga e dashura e tije ku shkruhej:

“I dashur Riki, me vjene shume keq qe nuk mund ta vazhdojme me lidhjen tone. Largesia midis neshe ehste shume e madhe dhe une nuk e perballoje dot. Duhet ta pranoje qe te kame tradhetuar dy here qe kure ke ikur dhe kjo nuk eshte e drejte per asnjerin prej neshe. Me vjene shume keq, por me kthe fotografine qe te kame dhene. Me dashuri, Shaqja…”

Ushtari, me gjysem zemre te thyer u kerkone shoqeve fotografi te te dashurave, motrave, apo ish te dashurave dhe ne vend te fotos se Shaqes, i dergone asaje 57 fotografi te tjera se bashku me nje shenim ku thuhej:

“E dashur Shaqe, me vjene shume keq, por nuk e mbaje mend se kush dreqin je ti, keshtuqe merre foton tende dhe te lutem, me dergo pjesen tjeter mbrapsh… Me respekt, Riki”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento