Leter ne burg

-Biri im,kte vit sdo mbjellim dot patate se ti je ne
burg dhe un jam plak se punoj dot token…
Djali i kthen pergjigje:
-Baba mos bej gabim te punosh token se aty kam
fshehur armet dhe drogen…
Policet e hapen zarfin dhe e pane cfare kishte
shkruar i burgosuri…Te nesermen te gjithe shkuan
gerryen token per te gjetur armet dhe drogen por
atje s’kishte asgje….
Diten tjeter djali i shkruan perseri leter babait:
-Baba ja dhe toka u punua,me teper s’kam ca te bej
qe ktu…

Të ngjashme

Ska komente

Komento