Lepirsja

Nje dite nje grua e shendoshe do shkonte te vizitohej te mjeku, por s’mund te linte djalin e saj ne shtepi vetem, keshtu qe e mori me vete. Rruges djali bleu nje lepirse.
Pasi kishte kohe qe e lepinte ajo i ra pertoke, Kur u perkul ta merrte e ema i tha:
-Gjerat qe bien ne toke nuk merren
-Pas pak e gruaja u rezua dhe duke qene se ishte e shendoshe nuk ngrihej dot, i kerkoi djalit te saj ndihme. Djali i tha: -Me vjen keq mami por gjerat qe bien ne toke nuk merren me.

Të ngjashme

Ska komente

Komento