Lavatricja

-Ishe njeher nje cift, sa here donin ta benin kishin nje kod qe mos i kuptonte cuni vogel, kshu qe cdo here burri thoshe cunit, shko thuj mamit, tha babi “hajd se do lajme robat me lavatrice”.
-E kshu e kishin kodin kta dhe s’kuptonte gje djali. Nje dite i thot burri djalit te vet, shko thuj mamit,tha babi hajd “lajm robat me lavatrice”.

-Pas dy minutash vjen djali dhe i thot : “O ba tha mami jo tani se kam pune” Pas nja tre oresh vjen cuni dhe i thot babit “O ba , tha mami hajd lajm robat me lavatrice” Babai ja kthen: “Lere lere thuj mamit, se i lava me dore”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento