Kush do laj pjatat?

Nje cun shkon dhe blen nje motor te ri. Shitesi i thote:
– Degjo meqe motori eshte i ri kur te bjere shi lyeje me vazeline se i del boja.
Vete ky cuni per darke ne shpine te dashures.Sa futet sheh pjatat pa lare.
– Te ne – thote e dashura – kush flet i pari lane pajtat.
Fillon darka asnje nuk fliste. Ky i hedh duart goces,asnje s’foli. Nje ta kapur dhe ja futi mbi tavoline. Prap asnje s’foli. Nje te kapur ja futi dhe motres te se dashures e pastaj te jemes. Prap asnje nuk foli. Kur mbaroi me maman pa nga dritarja qe po fillonte te binte shi dhe ju kujtua fjala e shitesit. Nxjerr vazelinen nga xhepi:
-SOT PO I LAJ UNE PJATAT – tha gjyshi dhe iku me vrap ne guzhine…

Të ngjashme

Ska komente

Komento