Kur ke talent ke…

Te nesermen pyet nxenesit.
– Artan, cfare ke shkruar?
– Kur isha semure, nena me qendroi gjithe kohen prane, nena eshte nje e vetme.
– Te lumte! Po ti Agron, cfare ke shkruar?
– Kur nuk zgjidhja dot nje ushtrim matematike, nena me ndihmoi, nena eshte nje e vetme.
– Shkelqyshem! Po ti, Beni cfare ke shkruar?
– Kur arrita dje ne shtepi, kisha shume uri dhe pyeta nenen cfare kemi per te ngrene, dhe ajo me tha se jane dy qofte ne frigorifer, hapa frigoriferin dhe bertita: “nena, eshte nje e vetme!”

Të ngjashme

Ska komente

Komento