Kur gruaja te ngre kurth…

Gjate nje mengjesi, gruaja i thote burrit:

– Ve bast qe nuk e ke idene se cfare dite eshte sot.

– Si te mos e di? shperthen burri i indinjuar. Si mund ta harroj une kete dite? Pas te ciles niset per ne pune.

Rreth ores 10 bie zilja. Gruaja hap deren dhe merr nje buqete me trendafila te kuq. Ne dreke merr edhe nje kuti me bombonet e saj te preferuara, ndersa pak me vone i sjellin nje fustan fantastik.

Gruaja mezi pret te kthehet burri. Duke buzeqeshur i thote;
– Ne fillim lulet, me pas cokollata dhe ne fund fustani! nuk kam kaluar asnjehere kaq mire Diten e Tokes!

Të ngjashme

Ska komente

Komento