Kujdes çfare ke harruar

Burri arrin në shtëpi dhe ulet të pushojë. Më pas vjen gruaja me shpejtësi dhe menjëherë fillon të bërtasë:
– Prapë ke harruar?!
– Jo, jo, zemër. Çka të dukem unë? Urime data e sotme e rëndësishme… ditëlindja, përvjetori… të uroj gjitha të mirat!
– Jo, idiot! Nuk e ke ndalur shporetin na është djegë gjella.

Të ngjashme

Ska komente

Komento