Kepuca

Nje bure kthehej gjithmone naten vone ne shtepi, dhe sapo hynte brenda, hiqte kepucet dhe i perplaste me force ne koridor, kjo gje i shqetesonte shume komshinjte, aq sa nuk mundet te flinin.

-Nje mengjes komshiu i thote: “Ju lutem shume, mos i hidheni ato kepuce aq fort se nuk mundemi te fleme. Na zgjon dhe na tremb edhe femijet.”…..Me falni ja kthen burri nuk ka per te ndodhur me.
-Po ate naten vone kthehet buri ne shtepi hyn brenda, heq kepucet, e mer njeren e perplas fort, nderkohe u kujtua cfare i kish thene komshiu dhe me kujdes e le kepucen tjeter poshte.
-Athere shkon te flere. Por pas nje ore degjohet nje ze, “Po aman ore kur do ta hedhesh dhe tjetren qe te fleme gjume”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento