Katundari ne autobus

Nje dite nje katundar donte te shkonte me autobus tek motra.Kur hipi ne autobus pa nje tabele qe kishte te shkruar “te dashur qytetare mos pini duhan”.
Ai ndezi nje cigare dhe erdhi biletashitesi dhe i tha pse pin cingare a nuk e sheh tabelen se cfare ka te shkruar?Kurse ai ja kthen une nuk jam qytetar por katundar.

Të ngjashme

Ska komente

Komento