Karta Kreditit

Na ishte njeri dhe nje dite te bukur humbi karten e kreditit. Ky u be keq. Kaluan ca kohe. I vjen njehere nje shok ne shtepi, dhe mbas nje bisede te shkurter bie muhabeti tek karta e kreditit.
– Si mer e humbe?….Po si s’po ben asgje?”
– Jo jo eshte me mire keshtu
– Ore po ti paske luajtur mendsh , cfare thua .
– Po pra, besome eshte me mire .
– Ik ore debil!
– Degjo mer degjo, ky qe me ka vjedhur karten eshte doreshtrenguar , gruaja me grinte nga parate.

Të ngjashme

Ska komente

Komento