Kamuflazhi

Ne nje stervitje shume te rendesishme ushtarake, nje ushtar i maskuar si peme ngrihet duke bertitur me te madhe. Ofeceri i shkon i nxehur dhe i bertet ushtarit:
-Cna bere, na zbueve te gjitheve, po te kishim qene ne lufte do na kishin vrare.
-Oficer,- thote ushtari- isha i detyruar ta beja.
-C’do lloj shkaku nuk e justifikon ate qe bere- ja pret oficeri.
-Kur isha i maskuar si peme,- thote ushtari- me kaloi gjarpri ne pantallona dhe durova, po ashtu me leshuan disa gelasa ne koke pellumbat dhe prap durova. Ama kur me hyne dy ketra poshte pantallonave, dhe i tha ketri ketrit nje kokerr ta hajm ketu dhe nje ta marim me vete sdorova me.

Të ngjashme

Ska komente

Komento