Jo me cdo partnere mund ta ngresh zerin

Jo me cdo partnere mund ta ngresh zerin
Luani duke folur ne celular:
– Po, po, e dashur,- thote luani, po vij menjehere. Cfare po bej tani? Jam me demin per nje birre. Kur mbarojme? Pothuaj mbaruam, vij per dy minuta. Cfare te blej? Po, mire, po kaloj nga supermarketi para se te vij ne shtepi!

Luani mbyll celularin, ndersa demi fillon te qeshe me ironi.
– Po si ka mundesi, qe te merr gruaja dhe ti i thua: po, mbaroj tani, po vij shpejt, po i blej te gjitha. Nuk mund ti biesh tavolines me grusht, te trashes zerin, une jam burri, mbreti i xhungles, dhe mjaft me llafe?

Dhe Luani qe i pergjigjiet:
– Vella, mos i ngaterro gjerat! Gruaja jote eshte lope, e imja luaneshe!

Të ngjashme

Ska komente

Komento