Ja c’na del kur ka shume koincidenca….

– Pershendetje! Nga je?
– Nga Tirana.

– Sa e forte! Edhe une jam nga Tirana. Ne c’vit ke lindur?
– Ne ’60.

– Uaaa, sa e forte! Nuk mund ta besoj, edhe une ne ’60 kam lindur. Ne c’muaj?
– Ne shkurt!

– Uaaa, e pabesueshme…! edhe une ne shkurt kam lindur. Ne c’dite?
– 14.

– Uaaa, e forte! Nuk mund ta besoj edhe une ne 14 kam lindur.

Ne nje moment te caktuar hyn dikush dhe pershendet barmanin duke e pyetur per ndonje te re. Barmani:

– Perseri u dehen binjaket!

Të ngjashme

Ska komente

Komento