Hajduti vogel

Nje burre pasi del nga shtepia i veshur mire me nje kostum,i vihet mbrapa nje hajdut.
-Sapo gjen mundesine hajduti i fut doren ne xhep po sgjen gje,ja fut ne nje xhep tjeter prap sgjen gje,sa behet gati me ja fut doren ne nje xhep tjeter ky burri e dikton dhe e kap.
-I thote,po nuk ke turp gjith ky derr cuni hajdut,po ti gjith ky derr burri ske nje lek ne xhep.

Të ngjashme

Ska komente

Komento