Gruaja shtatzene dhe doktori

Hapen dyert e spitalit dhe një burrë bërtet “A ka një doktor këtu, po me lind gruaja ne taksi!”

-Një doktor qe ishte prezent aty del me vrap jashtë dhe zbret revan shkallet me stetoskopin qe i valëvitej pas.

-Sheh taksinë, hap derën, futet brenda, sheh gruan, e shtrin, i ngre fustanin, i heq te mbathurat… ngre kokën te shikoj nga xhami….. aj… taksia e gabuar.

Të ngjashme

Ska komente

Komento