Gruaja e zgjuar dhe burri gënjeshtar

Udhezimet e fundit, puthja para ikjes dhe fjalet: “te behesh cun i mire, po iki vetem per 1 jave”

Pas disa ditesh, burri i flet gruas dhe i qahet:

– E dashur, ike dhe nuk me le asgje per te ngrene, frigoriferi eshte bosh.
– I dashur, gjithcka qe duhet te besh eshte te jesh besnik dhe te kesh besim tek une.
– Por, e dashur…
– I dashur, gjithcka eshte ne regull.

Kalon java, kthehet gruaja dhe burri fillon:
– U tregove e keqe me mua, nuk me le asgje per te ngrene, frigoriferi eshte bosh…
Gruaja, pa thene asnje fjale, e merr burrin nga dora, e con ne dhomen e gjumit, heq mbulesen dhe atje shfaqen nje mal me ushqime te skaduara tashme:
– Duhej vetem te flije ne shtepi!

Të ngjashme

Ska komente

Komento