Gruaja e deputetit

Deputeti bisedon me gruan

– E dashur grua, fillon biseden deputeti, me thuaj te verteten, a me ke tradhetuar ndonjehere?
Me koke te ulur, gruaja i thote:
– Realisht te kam tradhetuar vetem tre here, por mos u nxeh, se te treja heret e kam bere vetem per ty.
– Si vetem per mua?, me shpjego me mire, e ngre zerin deputeti.
– Po ja, heren e pare ishte kur te futen ne burg. Mu desh te shkonja me gjykatesin qe te dha pafajesine.
– Po me kujtohet, ja kthen deputeti, po mire, po hera e dyte kur eshte?
– Po ja heren e dyte ka qene kur u bere drejtor. Per kete mu desh te shkonja ne shtrat me ministrin.
– Po po me kujtohet ajo kohe, rrudh buzet deputetit. po hera e trete?
– Hera e trete eshte tani shpejt, kur do te zgjidheshe per deputet. Te kujtohet t’i luftonje ne dhjete zona, dhe te duheshin 2000 vota…

Të ngjashme

Ska komente

Komento