Grepi i peshkimit

Nje bjonde shkoi nje dite ne nje dyqan me materiale peshkimi.
-Mirdita – tha bjondja
-Mirdita – i thot shitsi
-Do doja nje grep peshkimi i tha bjondja
– grep ? Po per cfar e doni nese mund tju pyes ?
– Po ja tha bjondja me esht mbyllur makina dhe me kan mbetur celsat e makines brenda .. Mirpo kam len pak xhamin e hapur dhe dua qe te hedh grepin qe te ngeci te siguresa ta terheq qe te hapet dera e makines.
Shitesi i habitur me gjith keto qe degjoi i tha nese mund te vinte ta shikonte.
Hajde i thot bjondja…
Shkuan te vendi qe ishte makina dhe lidhen grepin me nje fije dhe e futen nga xhami qe ishte pak i hapur duke u perpjekur ta ngecnin te siguresa.
Papritur degjohet nje tjeter bjonde nga brenda ne makine te thoshte :
-pak me majtas … pak me majtas…!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento