Goni pyet Besin

– O Besi nga i merr gjithe keto lekëti mo?
Ai pergjigjet: – Une i them mamit dhe babit qe une e di të gjithe te verteten dhe pastaj mami me jep 10000 lekë dhe me thote te mos i them babit dhe babi me jep 20000 lekë dhe me thote:
– Mos i thuaj plakes. Ok,
niset Goni per ne shtepi me mendimin se do ta provonte edhe ai kete marifet.
Arriti ne shtepi dhe i thote te emes:
– Une e di te gjithe te verteten.
Mami e puth dhe i jep 20000 lekë,duke i thene qe mos i thoshtegje babait.
Pastaj Goni ben te njejten gje me babain dhe ai i jep 50000 lekë dhe i thote te mos i tregoje asnje fjale mamasë.
Goni keshtu po u merrte perdite lekë shtepise derisa nje dite tha:”Do ta provoj kete gje edhe me te tjere”.
Ne ate moment bie dera,Goni shkon e hap e sheh se ishte postjeri.
Goni i thote atij: – Une e di te gjithe te verteten.
Postjeri skuqet,hap krahet dhe i thote:
– Hajde te babi o bir !!!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento