Goni i vogel dhe gjyshi

Goni vogel ishte ulur te prehri gjyshit dhe po shifte rrudhat e fytyres se tij. I prek rrudhat gjyshiut, pastaj prak fytyren e e vet dhe cuditet.
– O gjysh a te ka bere zoti ty ? – Po Goni, shume kohe me pare – pergjigjet gjyshi. – Dhe mua zoti me ka bere ?
– Po edhe ty zoti te ka bere shume pak kohe me pare – i thote gjyshi. – Epo shyqyr qe ja paska marre doren punes

Të ngjashme

Ska komente

Komento