Gjirokastrit ne dyqan

Futet nje gjirokastrit ne dyqanin e nje shkodrani duke kerkuar per te blere nje pasqyre. pasi i bie nje xhiro vitrinave shkon dhe i thote shkodranit:
– A ke pasqire?
Shkodrani e sheh dhe ja kthen :
– Besa boll por dikur… Tani jam plak

Të ngjashme

Ska komente

Komento