Gjirokastri ne Amerike

Nje gjirokastrit shkon ne Amerike, rruges duke vajtur per ne pune ndodhet prane nje aksidenti. Nje nga te aksidentuarit kishte nevoje urgjente per gjak dhe rastis qe gjirokastriti kishte te njejtin grup gjaku me te. Kshuqe dhuron gjak se i erdhi keq. Amerikani shpeton dhe i thote gjirokastritit
– Dua te te dhuroje 200mije dollare, po tani me vete kam 5 mije me vete. Deshiron 5 mije sot apo 200 mije mbas nje jave?
– Mi jep 5 mije sot me mire – i thote gjirokastrioti.
Merr dollaret dhe vete ne shtepi me vrap dhe ja tregon te gjitha gruas. Gruaja e revoltuar i thote
– Po ti nuk prisje dot nje jave? Do ishim bere te pasur
– Eeh, pas nje jave do behet gjak gjirokastriti ai, s’do merrja asnje cent.

Të ngjashme

Ska komente

Komento