Gara ne pishine

Ishte nje here nje pasanik ne chicago dhe kishte ditelindjen. Me kete rast ai fton te gjithe puntoret e kompanis se tij ne shtepin e vet, nder to ishte edhe Xhorxhi i vetmi zezak qe punonte per kompanin e tij. Pasi hengren dhe pin mir e mir i zoti i shtepis i fton te dalin te gjith ne oborin mbrapa shtepis ku ishte nje pishin shume e madhe. Aty ky pasaniku i thote te gjitheve: E shikoni kete pishin, ne fund te saj eshte nje krokodil 10 metra i gjat. Ai qe do te hidhet dhe do te shkoj me not ne anen tjeter do i jap 1 milion dollar. Akoma pa e mbaruar mire fjalen ky kur plau ndigjohet nje zhurme. Te gjithe kthejn koken kur c’te shohin, Xhorxh zezaku duke notuar me nje shpejtesi te madhe per ne anen tjeter te pishines. Kur mberin aty ke gjysma i del krokodili, fillon Xhorxhi me i ron me shkelma, me grushta tu ia fut gishtat te syte tu i ron me te majten me te djathten ne mundje karate. Me ne fund i bon nji kapje te keqe per koke dhe e mbyt krokodilin. Kur del nga krahu tjeter te gjithe i afrohen te shokuar nga c’kishin pare. I zoti i shtepis i thote Te lumte, e fitove lojen, tani ajde me mua te te jap paret, jo – I thote xhorxhi- nuk i dua. po gjysmat atehere do ti jap. jo nuk i dua as gjysmat – ja kthen Xhorxhi duke pare reth e rotull. Po atehere c’fare don se dicka do te jap patjeter. Dua te me thuash kush ishte ai maskarai qe me shtyu ne pishine.

Të ngjashme

Ska komente

Komento