Fshatari dhe pasqyra

Nje fshatar shkon ne treg e sheh nje pasqyre dhe pyt tregtarin ceshte kjo ?

Ai i thot eshte pasqyre por nga fshati i ketij burrit nuk e njihnin pasqyren dhe ky e blen.

Kur shkon ne shtepi gruaja e tij duke e kontrolluar ne xhepat e xheketes se qequr gjen pasqyen dhe ja tregon vjehrres dhe i thote shif me ca te perdale me tradhetoka burri pastaj e merr vjehrra pasqyren the thote mir qe qenka e perdale po qenka edhe plake.

Të ngjashme

Ska komente

Komento