Filozofi

-Dy shoke po ecnin rruges pasi kishin pire pak ne klub. Njeri fillon dhe filozofon

– E di qe cdo gje qe shikojme nuk eshte reale? Gjithcka eshte nje iluzion. Dhe kur prekim dicka, ne nuk e prekim me verte, po vetem kujtojme se e prekim, pasi cdo gje eshte fallco, nuk ekziston.

– Po pse s’thua ti ore? – ja kthen tjetri.

– Ma paska hedhur ai shitesi atere qe me mori 200 mij lek per tapetin qe bleva.

Të ngjashme

Ska komente

Komento