Familja

Burri dhe gruaja zihen në veturë dhe pas disa bërtitjeve heshtin. Duke kaluar pranë një fushe, burri sheh dy kuaj dhe për ta rinxehur situatën thotë:
– Grua, shiko, a janë familja jote?
– Po, vjehrri dhe vjehrra – përgjigjet gruaja.

Të ngjashme

Ska komente

Komento