Endrra e policit

Nje polic trafiku po shihte ne enderr sikur ndaloi nje qytetar me makine dhe i vuri nje gjobe per shpejtesi:
-10 mije leke gjobe!
Qytetari ia kthen:
-Vetem 2 mije leke kam me vete.
-Nuk me duhet gje mua, 10 mije leke gjobe!
-Nuk kam, per zotin, vetem 2 mije leke kam.
Ne kete moment policit i del endrra. I pakenaqur i mbyll syte me force dhe thote:
-S’ka gje, ma jep ate 2 mije lekeshin!

Të ngjashme

Ska komente

Komento