Emrat kosovare

Dy shoke, nje kosovar dhe nje tirans, ishin ulur ne kafe dhe po benin muhabet. Kur ra llafi te emrat kosovare.

– Po si i zgjidhni emrat e kalamojve ju? – e pyet tiransi

– Varet se ku lind femija bre – i thot kosovari. – Po ka lind ne atdhe, ja vem emrin Atdhe, po ka lind ne mergim ja vem emrin Mergim.

– Ouuu – thot tiransi i habitur. – Po sikur me lind kalamoni ne avion duke shku ne mergim, si ja boni?

– E qujm Fluturim

Të ngjashme

Ska komente

Komento