E verteta

-E pyet beni besin o besi ka i mer gjith keto lek ti mo? ai pergjigjet: i them mamit dhe babit une e di te gjith te verteten dhe pastaj mami me jep 10000 lek dhe me thote te mos ti them plakut dhe plaku me jep 20000 mos i thuj plakes me thot.
-Ok niset beni per ne shtepi dhe thote do ta provoj dhe une.
-Iku ne shtepi dhe i thote mamit:une e di te gjithe te verteten e puth mami dhe i jep 20000 lekshin mos i thuj gjo plakut pastaj i thot dhe babit ky ai i jep 50000 dhe nuk i thote plakes asnje llaf.
-Beni po ju merte perdite leke te shtepise derisa nje dite tha do ta provoj dhe me te tjere.
-Bjen dera beni hap deren ishte postieri beni i thot ati une e di te gjith te verteten postjeri skuqet hap krahet dhe i thote hajde te babi pra.

Të ngjashme

2 Komentet

  • Reply elvira memaj 24/04/2011 at 2:42 pm

    hahahah

  • Reply xhesi 07/07/2011 at 7:08 pm

    me verte per te qeshur?

  • Komento