Dy shoqet

Dy shoqe bisedonin me njera – tjetren per burrat e tyre.
Vdiqa me burrin dite per dite me vjen tap ne shtepi, dhe vetem grindje kam.
Tjetra : Ti je budallaqe edhe mua me vjen burri tap ne shtepi, por ja kaloj shume mire me te.
Posi ja ben qe shkon mire ?
Po ja, kur vjen ai marr nje legen me uje te ngroht ja fus kembet, i bej pak meze, nje shishe raki, nje shishe vere, edhe i bej pak masazh te krahet edhe shkojme per bukuri.
Po mire keshtu po e bej edhe une, ja kthen kjo.
Vjen burri ne shtepi, dhe gruja e pret me lajka.
Erdhe zemra?- E merr e ul ne kolltuk, legenin me uje te ngrohte, shishen e rakis, shishen e veres,pak meze ne nje pjate dhe fillon ta ferkoj nga krahet.
Burri: haaaa rrofsh mi dashnore, se nuk me bohet me shku ne shtepi te ajo qelbesina.

Të ngjashme

Ska komente

Komento