Dy bjonde ne nje krevat

Dy bjonde ishin shtrire ne nje krevat.
Shtynin njera-tjetren ngaqe ishte vendi pak i ngushte.
Bie njera nga krevati dhe i thote kjo tjetra: Hajde tash ne krevat se u liru pak vend

Të ngjashme

Ska komente

Komento