Domethenia e endrrave

– Sapo pashe nje enderr sikur me jepje nje gjerdan me perla. C’domethenie beson se ka kjo enderr?
– Ne darke do ta zbulojme, i thote burri.

Ne darke, sapo kthehet ne shtepi burri i jep gruas nje pako te vogel. Shume e gezuar, gruaja e hap dhe gjen librin “Shpjegimi i endrrave”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento