Doktori i psikiatrisë

– Doktor, po më merren mendt. – A e din pse të merren mendt? – Pse? – Ke kokën e madhe e trutë e vogla, e të sillen nëpër kokë. Derisa të zajnë vend trutë, mos u shqetëso.

Të ngjashme

Ska komente

 • Reply Miku 27/11/2014 at 10:26 pm

  Kardiologu dhe Gjinekologu

  Vdes një kardiolog me famë botërore dhe mijëra mjekë janë mbledhur që t’i japin lamtumirën e fundit. Në krye të kortezhit ecën një fëmijë me një jastëk në formën e zemrës. Në jastëk janë vënë dekoratat që ka marrë kardiologu i njohur.
  Pas djaloshit, qindra mjekë ecin kokëulur.
  Papritur njëri nga doktorët nis të qeshë me zë.
  – Ç’ke që qesh, i thotë mjeku afër tij. Jemi në funeral.
  – E di, ia ktheu i pari, por për një çast e paramendova funeralin tim.
  – S’ka gjë, tha kolegu. Edhe ty do të t’i bëjmë nderimet e njëjta.
  – Po, po, pëshpëriti ky, por unë jam gjinekolog!

 • Komento