Degjo burre i tha plaka plakut

Kjo nusja jone s’ben asnje pune..Po sikur ne te dy neser ne mengjes te bejme sikur po zihemi se kush do t’i beje punet…E kur ajo te na degjoje,do na thote te mos zihemi me se do t’i beje ajo…
– Po mire moj grua – ia kthen plaku..
Te nesermen plaku e plaka po ziheshin se kush t’i bente punet..
– Do t’i bej une! – thoshte plaku..
– Jo,leri se do t’i bej te gjitha vete – bertiste plaka…
Nusja degjon vjehrrin dhe vjehrren duke u grindur dhe I thote:
– Po te me degjoni mua,bejini me radhe,nje dite njeri e nje dite tjetri,se keshtu edhe nuk ziheni.

Të ngjashme

Ska komente

Komento