Cdo te thot te jesh Nene

Nje djal I Vogel pyete mamane e tij, mum cfar do me blesh kur ti mbush 18 vjec? Mami I thot, ka koh deri ateher biri im,
Djali mbush 17 dhe I bie te fikt.
Mamaja djalit e dergon urgjentish ne spital & dhe doktorri I thot;
Zonje djali Juaj e ka zemren e dobet,
Djali e degjoj dhe I thot;
Mami cfar tha doktorri? Qe un do vdes?
Mami fillon te qaj…
Djali sherohet ne diten kur I mbushi 18 vjec, kthehet ne shtepi & mbi krevatin e tij gjen nje leter nga mami qe thonte.Djali I’m i dashur nese po e lexon kete leter do te thot qe gjithcka shkoj mir, dhurata per 18 vjetorin tend ishte zemra ime, te lutem trajtoje Mir.
MAMI

Të ngjashme

Ska komente

Komento