Category

Studentët

Të gjithë presin

Dy shokë shkolle takohen ne shkallët e apartamentit të tyre. – Ku e ke babain? — pyet i pari. – Ka shkuar në rradhë për të blerë vajguri. – Po…

Më Shumë

Studenti capken

Studenti pyet profesoreshen: -Profesoresh t’ju bej nje pyetje? – Do të kishe veshur çorape nëse nuk do kishe këmbët? -Jo! – i pergjigjet profesoresha. -Po mire atehere pse keni veshur…

Më Shumë

Provimet

Nxënësit: Zyshe, i ke korrigjuar provimet? Zysha: Nxënës kam 3 klasa. Zysha: I keni bërë detyrat? Nxenesit: Jooo, kemi 12 lëndë.

Më Shumë

Vonesa në shkollë

Pyet arsimtarja nxënësin: – Pse u vonove për mësim? – Për shkak të shenjës së komunikacionit – thotë ai. – E çfarë lidhje ka shenja me vonesën tënde? – Po,…

Më Shumë

Provimi i fundit

Nje profesoreshe ne universitet i thote nxenesve se neser eshte provimi i fundit dhe ne menyre kategorike mos te mungoj njeri vetem ne rast semundje te rende ose hidherime familjare.…

Më Shumë

Profesori dhe studenti

Profesori pyet studentin: -Çka ka ndodhur në vitin 1846? Studenti i përgjigjet: -Ka lindur Naim Frasheri. Profesori: –Po në vitin 1850? Studenti: –Naim Frasheri u bë 4-vjeçar.

Më Shumë

Provimi

Nje djale kishte provimin e matures me goje. Kur u kthye ne shtepi, babai qe po e priste gjithe ankth e pyeti:Si shkoi provimi? -Shume mire baba,te jesh krenar per…

Më Shumë

Pedagogu dhe studentja

Nje pedagog ne universitet po u komunukonte studenteve rezultatet e provimit,ku njera nga studentet nuk kishte marre note kaluese. -Sapo degjoi rezultatin, studentja iu drejtua ashper dhe zhume e indinjuar:…

Më Shumë