Category

Kafshët

Gabimi i ariut

– Çfarë do të bëje ti po ta sulmonte ariu gruan tënde në mal? – Asgjë, nuk do të isha përzier. Vet e ka sulmuar, tash le të shpëtojë prej…

Më Shumë

Biseda e kafshëve

I thotë lopa miut ‘hej piciruk, si je kaq i vogël dhe të kanë dalë mystaqet?’ Ja kthen miu ‘po ti si je kaq e madhe dhe ende je pa…

Më Shumë

Lopa

Pse lopa nuk han gazeta? Sepse i del vici gazetar. Pse lopa nuk han karton? Sepse e bonë tomlin tetrapak.

Më Shumë

Puna me kafshë

Një turist kishte shkuar në lartësitë e maleve dhe pranë një stani takon një bari. – Me çfarë merreni këtu gjatë gjithë vitit? – Duhet të dish se kur merresh…

Më Shumë

Lepuri dhe ariu

Nje lepur shkon tek pasticeria qe sapo kishte hapur ariu dhe i thote: – O ari a ke aty 100 pasta? – Jo, – i thot ariu, -skam aq shume.…

Më Shumë

Polici dhe majmuni

Shkon në zyrën e shefit dhe i thotë: “Shef, e gjeta në rrugë. Ç’të bëj me këtë kafshë?” Shefi i nevrikosur, i përgjigjet: “Po pse dreqin e solle këtu?! Çoje…

Më Shumë

Ke pune me ujk

Nje dit teksa po pinin kafe, djali merr telefonin e te dashures dhe i kontrollon numrat dhe aty lexonte “Lepurushi” E pyet te dashuren: -Kush eshte ky “Lepurushi”? -Po eshte…

Më Shumë

Lepuri dhe gjarpri

I thote lepuri gjarprit: O plako me fal qe jam tallur me ty dje qe nuk ke kembe… Gjarpri: S’ka problem vlla, e shkuar e harruar. Lepuri: Hallall plako, jepe…

Më Shumë