Category

Bjondinat

Ai dhe ajo

Ajo : Shpirt me duket vetja shume e shendoshe, e shemtuar dhe e plakur. T’lutem me bej nje kompliment. Ai : Zemer ke shikim shume te mire…

Më Shumë

Në diell?

Bjondja e zgjuar… – Ne cilin trup qiellor ke deshire te shkosh? Biondja pergjigjet: – Ne diell! – Në diell?? Po nuk e di ti se sa te afrohesh atje…

Më Shumë

The Doors

Qa ben nje Bjonde me vesh njit ke dera? -Degjon The Doors Po me koke shtri ne cimente? -Degjon muzike Underground! Ca i thote njona kome,komes tjeter te nje bjondje?…

Më Shumë

Bjondina për New York

Bjondina e kishte biletën për New York të klasit të 2-të të Aeroplanit,mirëpo ajo shkon në Aeroplan dhe drejt ulet në klasën e parë,vjen Stjuardesa dhe i thot se duhet…

Më Shumë

Shqiptari e pyt kinezin

Kan qen shqiptari dhe kinezi.Shqiptari e pyt kinezin sa banor jeni? Kinezi i thot a pe shef qet thes me oriz? Shqiptari pergjigjet po. Kinezi ja kthen qekaq banor jemi…

Më Shumë

Vitet e marteses

Ne vitin e pare te marteses flet burri degjon gruaja. Ne te dytin gruaja flet, burri degjon. Ne te tretin flasin te dy degjojne komshinjte.

Më Shumë

Skene baletit

Nje bjonde shoqeroi shoqen e saj ne nje skene baleti.. Duke pare kercimtaret balerina qe ngriheshin ne maje te gishtave te kembes pyeti : – Nje gje po me habit…

Më Shumë