Burri, gruaj, vjehrra dhe…..pasqyra

Ne kohet e vjetra nje burre duke bere shetitje sheh nje pasqyre dhe thote:ueee paskam nje vella binjak,e blen e con ne shtepi e fut ne dollap dhe per cdo vakt e pershendeste.

Nje dite gruaja hapi dollapin dhe bertiti kur pa veten, shkoi te nena e burrit dhe i tha:

– Vjehrre djali yt po me tradhton. Vjehrra shkon ne dhome hap dollapin shikon veten dhe thote:

– Ua sa i cmendur me kete shtrigen te ka tradhtuar?

Të ngjashme

Ska komente

Komento