Burri dhe gruja

Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thot:

Grua, me fal se une te kam genjyer.

Gjithe ato net qe te thoja jam ne pune deri vone isha me femra te tjera.Dhe jo me nje po me dhjete. Me fal se te kam tradhtuar.

Gruja e qete i thote: Po e dija une, prandaj te dhash helmin.

Të ngjashme

Ska komente

Komento