Burrat e fshatit

Shkon nje njeri tek mjeku dhe i kerkon ndihme, -Doktor nuk dua te bej femije, prandaj dua te me ndihmosh. C’te them une? I thot mjeku, ndonje ilac per kete pune ne nuk kemi, por duhet tiu nenshtrohesh nje operacioni. E mire, po pranoj tha burri. Me te then e me te bere. Futet burri ne sallen e operacionit dhe mjeku i hiq kokerr. Mbas ca kohesh, burri krejt I shfrenuar, beri dashuri me gruan edhe mbase 9 muajsh u be prap nje femije. Atehere burri i nervozuar shkon tek mjeku dhe i thot: c’bere doktor? Mua perseri me lindi nje femije. Une ta hoqa njeren kokerr e tani po ta hoqim edhe te tjetren. E hoqi edhe kokrren tjeter, por mbase 9 maujsh prap gruaja lindi femijen tjeter. Aman mire doktor, me more ne qafe. Perseridjale,- tha burri i nevrikosur, femijet i pac ne jete,- i tha doktori- se une nuk kame mundesi mia hjek kokrrat te gjithe burrave te fshatit…

Të ngjashme

Ska komente

Komento