Buka e drekes

Ne jeten e pyllit kafshet kishin vendosur nje tradite, te merrnin buken e drekes ne oren 12, me rradhe te gjitha kafshet.

-I erdhi radha breshkes per te marre dreken. Vajti ora 1 dhe dreka spo vinte akoma. Ngrihet lepuri dhe pa breshken,dhe bertiti me gezim “erdhi breshka,erdhi breshka”.
-Nderkohe breshka degjoj dhe u pergjigj “do rrini urte apo mos te vete fare une”

Të ngjashme

Ska komente

Komento